Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashWARSZTATY EDUKACYJNE W NOWEJ PRZESTRZENI

 
Obecnie wszystkie zajęcia muzealne odbywają się w specjalnie do tego celu przystosowanej, przestrzennej sali, która mieści jednocześnie ok. 50 osób. Aby obejrzeć zdjęcia z pierwszych zajęć w Akademii Malarstwa na Szkle zapraszamy do naszej galerii 
 
UWAGA! Pakiet promocyjny dla grup zorganizowanych (młodzież szkolna)! 
Warsztaty Malarstwa na szkle + zwiedzanie kościółka - 15 zł/os. oprowadzanie gratis!!! 

 

PROPONOWANE ZAJĘCIA EDUKACYJNE:

 

I. WARSZTATY "NA SZKLE MALOWANE..." 

  Obejmują:

     -część teoretyczną - wykład na temat historii malarstwa na szkle i jego roli w codziennym życiu mieszkańców zagórzańskich wsi, a  także dawnych technik malarskich.

     -część praktyczną - malowanie na szkle wzorów regionalnych.
  Cena: 10 zł/os.

Czas trwania zajęć: ok. 1-1,5 h.

Szkła formatu A5 przeznaczone do malowania są specjalnie przygotowane i absolutnie bezpieczne dla dzieci. 

więcej zdjęć z pierwszych zajęć w galerii 

 

II. "BESKIDZKIE PTASZKI MALOWANE - dawna zabawka ludowa"

  Zajęcia warsztatowe, podczas których dzieci będą mogły  poznać najpopularniejsze wyroby zabawkarzy z okolic Żywca. Porozmawiamy również o rzeczywistości dziecka na dawnej wsi oraz o zabawach i zabawkach jakimi bawili sie nasi przodkowie. W części praktycznej uczestnik warsztatów zdobi drewnianego ptaszka używając do tego celu własnej wyobraźni czy też inspirując się poznanymi wzorami zdobień.

Cena: 10 zł/os.

Czas trwania: ok. 1 h

więcej zdjęć z pierwszych zajęć w galerii

 

 

        III. "DAWNA WIEJSKA MODA - czyli jak się ubierano i dbano o urodę"

Zajęcia muzealne przenaczone są zarówno dla dzieci jak i młodzieży szkolnej. Poprzez czynne uczestnictwo w zajęciach poznajemy wszystkie aspekty związane z dawną modą i strojem tradycyjnym, poczynając od kanonów piękna poprzez pozyskiwanie materiałów do szycia strojów oraz zdobniczych trendów jakie panowały na wsi na przełomie XIX/XX wieku. Uczestnicy poznają również elementy tradycyjnego stroju Zagórzan oraz funkcje jakie pełniły one w dawnych obrzędach a także sposoby dbania o urodę i garderobę.

Cena: 10 zł/os.

Czas trwania: ok. 1 h

 

IV. "PASTERSTWO W GORCACH"

Lekcja muzealna ma na celu przybliżenie tej ciekawej gałęzi gospodarki jaką był sezonowy wypas owiec w Gorcach. Uczestnicy zapoznają się z przygotowaniami do redyku oraz zabiegami magicznymi mającymi zapewnić dobry wypas owiec. Poznają codzienne życie na hali, dawne przyśpiewki pasterskie oraz wyposażenie tradycyjnej bacówki.   

Cena 10 zł/os.

Czas trwania: ok. 1 h 

Oprócz tego prowadzone są na specjalne zamówienie warsztaty dot. plastyki obrzędowej oraz dawnych zwyczajów związanych z okresem świąt. 

 

UWAGA!!! Zgłoszenia na zajęcia muzealne przyjmujemy z kilkudniowym wyprzedzeniem od pn. do pt. w godzinach od 8.00 do 15.30, pod numerem tel. (0-18) 26 76 289, lub w siedzibie Muzeum przy ul. Sądeckiej 6 w Rabce-Zdroju. 

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

  strona główna imprezy literatura dojazd  
  historia galeria edukacja  
Copyright tekst, grafika © 2009 Muzeum Władysława Orkana, Realizacja Twoja-Marka